Randevu

Randevu almak için lütfen formu doldurun.

Aile ve Çift Terapisi

Çift ve Aile Terapisi

İlişkilerde ve aile içinde olan iletişim eksikliği, ilişkilerde olan problemleri ve problemlerin nedeni üzerinde çalışan bir psikoterapidir. Bu psikoterapi türünde özellikle , kişilerin sorunlara çözüm üretmesi ve bunlara karşı beceriler geliştirilmesi hedeflenmektedir. Yaşam boyu kurulan ilişkilerde psikolojik, duygusal ve fizyolojik olarak etkilenmek kaçınılmazdır. Ancak bu tür durumlar işlevselliğe olumsuz etki ediyor, ilişki ve iletişim problemleri ortaya çıkıyorsa, nedenleri belirleyip çözüm üretmek ve beceri geliştirmek en doğru tercihtir.

Aile ve Çift Terapisinin amacı, aile ve çiftler arasında meydana gelen sorunları belirleyip, nedenleri öğrenip bu doğrultu da çözümler üretmek ve kişilerin baş etme becerileri kazanması hedeflenmektedir. Aile içi ilişkilerin ve özel ilişkilerin sağlıklı bir şekilde devam ettirilmesi önemlidir.

Aile ve Çift Terapisinden, aile ve çift ilişkilerinde problem yaşayan kişiler, evlilik problemleri, boşanma, aile yaşamında ki değişimler, evlat edinme üvey çocuk ve ebeveyn ilişkilerinin olduğu, ebeveynlik becerilerinde problem yaşayan, çift ilişkilerinde yıkıcı ve yineleyen problemlerin olduğu ve bunun gibi çokça sıralayabildiğimiz sorunlar yaşayan herkes bu şekilde uzmanlar tarafından psikoterapi alabilir.

Aile ve Çift Terapi Seansı, farklı tedavi protokolleri ve yöntemleri bulunmaktadır. Ailenin tüm bireyleri bir seans içinde bir araya gelebilir, aile üyelerinden birkaçı ya da çiftleri tek tek sırayla seansa alınarak bir psikoterapi düzenlenebilir. En önemli nokta ise; nasıl bir sorun var, kişilerin iletişimi nasıl, sorun olaylar ve davranışların süresi, çevresel faktörler ve ilişkilere etki eden başka faktörler nelerdir. Bunlar bilinmeli ve seans planlanması bu durumlara göre yapılmalıdır.

Aile ve Çift Terapisi, ortalama olarak uzmanlar tarafından 8-24 seans şeklinde belirtilmiştir ancak bu veriler ortalama bir şekilde belirtilmiştir, bu nedenle seans planlaması, tedavi protokolü uzman kişi tarafından belirlenmeli. En sağlıklı ve doğru yol bu şekildedir.

Aile ve Çift Terapisi Ataşehir , Ülkemizde birçok kişi aile ve çift terapilerinden faydalanmaktadır. Farklı lokasyonlarda alanında uzman kişiler bu psikoterapi hizmetini vermektedir.

Anahtar Kelimeler:  Ataşehir Çift Terapisi | Aile Danışmanı