Randevu

Randevu almak için lütfen formu doldurun.

TMS Tedavisi

TMS Tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler

TMS TEDAVİSİ

1980'ler ile kullanımı başlayan, Transkraniyal Manyetik Stimülasyon (TMS), beyinden omuriliğe ve kaslara hareketler hakkında bilgi taşıyan sinir liflerini incelemek için kullanılmıştır. 1990'ların sonlarında, doktorlar TMS'nin çeşitli hastalıkların tedavisi için terapötik potansiyelini keşfetmeye başladılar ve depresyon bugüne kadar en kapsamlı şekilde araştırıldı. O zamandan beri, dünya çapındaki araştırmacılar tarafından depresyon tedavisi olarak TMS'yi inceleyen 20'den fazla randomize, kontrollü çalışma yayınlandı.

Tedavi sırasında hasta uyanık ve tetikte kaldığı için herhangi bir anestezi veya sedasyon gerektirmez. Sistemik değildir, yani vücudun diğer bölgelerini ilaçlar gibi etkilemez.

Psikolog/Psikiyatrist ve Nöroloji uzmanları ile görüşme sonrasında gerekli incelemelerin yapıldığı ve tedavi seçeneği olarak sunulabilen alternatif ve etkili bir tedavidir.

TMS Tedavisi Nasıl Çalışır

Bir tedavi bobini aracılığıyla, TMS Terapi sistemi, hızla açılıp kapanan oldukça konsantre, manyetik alanlar üretir. Bu manyetik alanlar tüm beyni doğrudan etkilemez; tedavi bobininin hemen altında, beynin sadece birkaç santimetresine ulaşırlar. Kısacası etki etmesi gereken beyin bölgelerine etki eder.

TMS Hangi Hastalıklarda Kullanılır

  • OKB 
  • Depresyon
  • Kaygı Bozuklukları
  • Alkol-Madde Kullanım Sorunları
  • Nöropatik Ağrı

TMS Yan Etkileri

Baş Ağrısı Ve Baş Dönmesi yan etkileri arasındadır ama bu yan etkilere rastlanma sıklığı oldukça azdır ve kalıcı olumsuz etkilere sahip bir tedavi değildir. FDA onaylı ve dünyada birçok klinik,hastahane ve uzmanların tercihi olmuştur.

Detaylı İçerik ve Bilgiye sayfanın BLOG kısmından ulaşabilirsiniz 

 

Anahtar Kelimeler: TMS TEDAVİSİ