Randevu

Randevu almak için lütfen formu doldurun.

Psikoterapi

Psikoterapi, bir psikiyatrist, psikolog tarafından uygulanan belli terapi teknikleri ve yöntemleri ele alınarak uygulanan ruh sağlığı sorunlarını tedavi etmek için kullanılan genel bir terimdir.  Psikoterapi esnasında ruh halinizi, duygularınızı, düşüncelerinizi ve davranışlarınızı öğrenirsiniz. Bu olguların nedenlerini öğrenip sonunda kalıcı beceriler elde edip, hayatın başka alanlarına uygulamak en önemli etkilerinden biridir. Kısacası, psikoterapi bize birçok beceri kazandırır ve başka sorunları çözmede kalıcı beceriler sayesinde hayatımıza uzun soluklu etkileri görebiliriz.

Psikoterapi, hayatınızın kontrolünü nasıl ele alacağınızı ve zorlu durumlara sağlıklı başa çıkma becerileriyle nasıl yanıt vereceğinizi öğrenmenize yardımcı olur.

Psikoterapi Yöntemleri 

Psikoterapi yöntemleri, bilim insanları tarafından geliştirilmiş ve günümüzde üzerinde çalışmalar yapılan bir alandır. Birçok psikolog, psikiyatrist ekol eğitimlerini tamamlayıp belli süreçleri takip ederek danışanlarına psikoterapi hizmeti vermektedir. Bilişsel Ve Davranışçı Terapi, Varoluşçu Psikoterapi, Psikodinamik Psikoterapi, Oyun Terapisi vb. şeklinde terapi türleri bulunmaktadır.

Psikoterapi Ve Hastalıklar

Günümüzde birçok kişi profesyonel görüşmelere ve seanslara katılıyor , psikoterapi uygulanırken dikkat edilecek birçok unsur var bunların bazıları; geçmiş tedaviler, aile ve yaşam öyküsü, şikayetler, şikayetlerin süresi ve işlevselliğe etkisi , demografik bilgiler, erken dönem yaşam olayları. Bunlar ve benzeri süreçleri değerlendirip terapiye bu şekilde başlanması en sağlıklı yoldur. Bunlar dışında, terapistin terapi becerisi ve danışanın terapi sürecine olan isteği  süreç açısından çok önemlidir. psikoterapinin kullanıldığı alanlar; Depresyon , kaygı bozuklukları , okb , travma sonrası stres bozukluğu , yeme bozuklukları , kişilik bozuklukları . Ek olarak; farmakolojik tedavi, tms tedavisi veya yataklı tedaviye gerektirecek ağır patolojilerde bir süreden sonra terapiler yapılabilir burada önemli olan; durumun şiddeti ve etkisi. Şizofreni, Bipolar Bozukluk, Madde Kullanım Bozuklukları bu gruba dahil edilebilir. 

Psikoterapi Hizmeti

Kadıköy'de psikoterapi hizmeti vermekteyim, psikoterapi yasal ve sağlıklı bir hizmettir. Danışan istediği zaman seansları ve tedavi sürecini sonlandırmakta özgürdür ancak tedavi başarısı için doğru terapist doğru tedavi planı ve istikrar en önemli unsurlardır.

Kadıköy Psikolog-Kadıköy Psikoterapi