Randevu

Randevu almak için lütfen formu doldurun.

TMS Tedavisi Nedir?

TMS Tedavisi Nedir

Transkraniyal manyetik stimülasyon veya TMS. TMS cihazları ruhsal patolojik örüntümüzün etkilediği beynin bildiğimiz belirli bölgelerine güçlü manyetik alanlar uygulayarak merkezi sinir sistemi aktivitesini etkiler. TMS anestezi gerektirmez ve yan etkileri neredeyse yok denecek kadar azdır. En önemli avantajlarından biri kişi günlük hayatına aktif bir şekilde devam eder. Günümüzde üzerine yapılan çalışmalarla birlikte etkinliği artan bu tedavi yöntemi birçok ruhsal duruma etki etmektedir. Depresyon,OKB,Anksiyete,Alkol Ve Madde Kullanım Sorunları ve Nöropatik ağrılar bu alanlarda çalışmalar yapılmış ve günümüzde de sayısız araştırma devam etmektedir.

TMS Tedavisi Dikkat Edilmesi Gerekenler

TMS Tedavisi genellikle 15-20 seansı bulabilmektedir ancak buna en iyi kararı uzmanınız verecektir. Bu sürece başlamadan önce sağlıklı bir klinik değerlendirme oldukça önemlidir , bunlar dışında Beyin MR ve EEG çekimleri de oldukça önemlidir. Motor Kortekse bakmak ve doğru akımı bulmakta önem taşımaktadır, tüm bunlar dışında nörolojik bir rahatsızlık ve kafada bulunan herhangi bir metal parçası olduğunda tedaviye uygunluk açısından değerlendirme yapılmalıdır.

TMS Tedavisi İle İlgili Bilinen Yanlışlar

  • Diğer Organlarıma Zarar Verir- böyle bilimsel bir veri yoktur ve böyle birşey mümkün değildir.
  • Beynime Elektrik Verilecek Bu Ekt Tedavisi- çoğu zaman ekt ile aynı işlevi gördüğü sanılır ancak iki tedavide birbirinden farklıdır.
  • Hafızamı Silecek-TMS tedavisinin böyle bir etkinliği bulunmamaktadır.

Beynime Zarar Verecek- TMS Tedavisi Beyine Zarar Verme

TMS Tedavisi Ve Hastalıklar

Bugün ruhsal sorunların tedavisi çok daha gelişmekte ve çözümler hem hızlı hem de etkili olmakta. Geçmişten günümüze kadar gelinen noktada, depresyon-obsesif kompulsif bozukluk-kaygı bozuklukları üzerine terapiler ve ilaç tedavileri, yataklı tedavi seçenekti şimdi ki bir seçenek ise  TMS Tedavisi.

Ruhsal Patolojiye bağlı olarak beynin etkilenen bölümüne manyetik akım ileten bu cihaz kendi içinde de seçenekler sunmaktadır. (Cloud TMS-Deep TMS)

TMS Tedavisi ile birlikte psikoterapi,farmakoterapi ve nörolojik takip yapılabilmektedir. Bu seçeneklerin tümüyle olması ise nüksü azaltmakta ve daha sağlıklı bir seçenek olmaktadır.

TMS Tedavisi FDA onaylıdır.

TMS Tedavisine Karar Vermeden Önce Mutlaka Bir Uzman İle Görüşün Ve Doğru Adımları Belirleyin. İstanbul' da TMS Tedavisi Hakkında Uzman Desteği Almak İçin TIKLAYINIZ

 

Anahtar Kelimeler: TMS Tedavisi | TMS Tedavisi Faydaları